Можна залишити кисломолочний сир у холодильнику, адже сьогодні на сніданок не сирники, а хімоно, місо-суп, шира’ае та мариновані огірки.
Шеф-кухар Юдзі Харагучі, власник ресторану OKONOMI та YUJI Ramen у Нью-Йорку. Він приготував традиційний японський сніданок, поєднуючи страви, які зовсім не схожі на те, що може очікувати західна людина. Отже, японський сніданок — це завжди солоний білок, який часто представлений хімоно, сухою витриманою рибою. Можливо дивина для українців та інших європейців, які звикли вживати такий смаколик до кухля пива.
В Японії завжди можна купити хімоно на рибному ринку, однак шеф показує як приготувати її власноруч. Ставриду, унікальну для Японії та Європи риба, посипають сіллю та зберігають в холодильнику близько тижня з перегортанням на інший бік що два дні. Це створює умови для процесу консервації та надання білкам на рибі додаткового смаку. Таку рибу можна підсмажити додатково і подавати, наприклад, із дайконом — японською солодкою редискою. Його натирають на терці і подають із рибою, щоб він збалансував її яскраву солоність.
Наступний елемент, і один із основних, — це місо-суп. Він більше схожий на звичайний бульйон, даші, але із додаваннями місо-пасти. Саме даші Юдзі Харагучі готує з комбінацією комбу та нібоші, сушених сардин.
Комбу — це різновид сухих водоростей, більшість яких збирають на острові Хоккайдо. Далі в понський бульйон у шефа йде цибуля шалот та абурааге — смажений тофу. Це все вариться якийсь час, але вже без сардин та водоростей. Потім кладуть саму місо-пасту, яка на смак може нагадати заброджений бородинський хліб. Коли готовий, суп розливають по тарілках.
Інша частина сніданку називається шира’ае, що являє собою овочевий салат із твердим тофу. Однак, у варіації японського шефа він використовує лиш одну рослину шира’ае та бланшує сир. Видаливши вологу із тофу, він перебив його з соєвим соусом та даші до отримання крему. У якості іншої овочевої закуски на сніданок будуть також мариновані огірки, подані в маленькій піалці разом із залишками комбу.
Обов’язковий елемент — рис, кий можна полити соєвим соусом. Прикметно, рис та посудина в якій він готувався (часто це донабе) — базові дві речі на ранковому столі. Таку ж думку підтверджує і український блогер Владислав, із ютуб-каналу Однією Правою.
В одному з останніх випусків він відвідав Японію і присвятив її гастрономії годинний випуск. Його стіл на сніданок мав практично такий же, але розширений склад. Так само була маленька тарілочка маринованих овочів та салат у якості клітковини. Яйце та шматочок копченої риби, місо суп, ківі і рис. Блогер прокоментував, що після такого сніданку не відчувається важкості, але точно є насичення. Перший солоний прийом їжі дозволяє не думати про солодкі та знайомі варіанти, до яких звикли українці. Наприклад, сирники чи млинці. Можливо саме споживання меншої кількості цукру дозволяє японцям мати середню тривалість життя 83 роки.