Багато людей докладають масу зусиль для того, щоб відчути себе щасливими. А між тим часом для досягнення гармонії необхідно лише поплакати. І бажано робити це раз на тиждень.
Японські вчені прийшли до висновку, що сльози часом чинять на наше ментальне здоров’я більш сприятливий вплив, ніж сміх, денний сон і ромашковий чай. Але чому так? Ми спробували розібратися в цьому питанні.
«Вчитель сліз» Хидефумі Йошида, який регулярно організовує семінари і лекції по всій Японії на цю тему, переконаний, що «акт плачу більш ефективний у зниженні рівня стресу». На думку експерта, сумні фільми, книги і пісні, що змушують нас розплакатися, вкрай сприятливо позначаються на нашому самопочутті.
Завдяки сльозам стимулюється активність парасимпатичного нерва, який уповільнює серцевий ритм, що дозволяє організму розслабитись.
Йошида зазначає, що, якщо людина плаче хоча б раз в тиждень, вона може назавжди забути про те, що таке стрес. Але чи існує наукове підтвердження його слів?
Так, і таких прикладів досить багато. Так, дослідження Міннесотського університету, проведене в 1981 році, показало, що плач нерідко вивільняє ендорфіни, які провокують внутрішнє відчуття щастя і добробуту.
Ще одне дослідження, яке було проведено вже у 2009-му, показало, що завдяки сльозам людям вдається легше справлятися зі складними життєвими ситуаціями.