Бійці 48-го окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджіхана звернулися до головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського з проханням не допустити заміну їхнього командира Ленура Іслямова.
У своєму зверненні, опублікованому на Facebook, вони наголосили, що з моменту створення батальйону, який був сформований переважно з добровольців, вони брали участь у найзапекліших боях. Батальйон довів свою ефективність, не втративши жодної позиції та успішно проводячи десятки штурмових операцій, визволяючи населені пункти на Донеччині.
Бійці повідомили, що 10 днів тому їх перекинули з одного гарячого напрямку на інший — у Покровськ. Зазначається, що попри важкі умови та відсутність належної розвідінформації, підрозділ виконав наказ.
Однак у цей час командування ухвалило рішення про заміну їхнього командира. Ленур Іслямов, за словами військових, був тим, хто сформував батальйон на 90% із добровольців, більшість із яких є вихідцями з Криму та інших окупованих територій.
Бійці наголошують, що зміна командира в критичний момент може стати загрозою боєздатності батальйону та підірвати довіру всередині колективу.
48-й окремий штурмовий батальйон імені Номана Челебіджіхана — підрозділ Сухопутних військ Збройних сил України, сформований здебільшого з мешканців південних регіонів України. Його створення розпочалося на початку 2016 року під час громадянської блокади адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом. Батальйон названий на честь Номана Челебіджіхана — видатного кримськотатарського політика, громадського діяча, першого голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу та першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі й Білорусі.
Ситуація на Покровському напрямку — що відомо
10 січня голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк заявив, що лінія фронту знаходиться за пару кілометрів від Покровська Донецької області. Майже вся критична інфраструктура в місті знищена.
12 січня Українська правда повідомила, що російські війська змінили тактику на Покровському напрямку і намагаються обійти місто з півдня на захід для виходу в Дніпропетровську область.
В Інституті вивчення війни (ISW) 14 січня повідомили, що російські війська перерізали вже декілька трас на південний захід та на схід від Покровська — ймовірно, у спробі охопити Покровськ і Мирноград, щоб порушити логістику Сил оборони України та змусити їх відступити з міст без боїв.
16 січня стало відомо, що перед працівники шахти у Покровську підірвали її стовбур, щоб російські окупанти не могли дістатися до підземних тунелів. Ця шахта — єдина в Україні, де видобували коксівне вугілля, необхідне сталеливарній галузі.