Якщо ваша розсада через брак досвіду або з об'єктивних причин виросла хирлявою і слабкою, то не турбуйтеся. Можна легко обійтись без неї! Є один диво-метод.
Вже у лютому для багатьох дачників розпочинається підготовка до нового сезону. Усі активно вибирають насіння і висаджують на своїх підвіконнях розсаду. Кожен, навіть городник-початківець, хоче виростити власні саджанці, які потім перекочують на грядки.
Однак часто через брак досвіду або з якихось об’єктивних причин розсада виходить хирлявою або зовсім гине від грибкових захворювань. У таких випадках приходить на допомогу чудо-метод, яким користувалися ще 100 років тому наші бабусі та дідусі.
Суть цього підходу полягає у прямому посіві насіння у відкритий ґрунт і називається він – безрозсадний метод вирощування. Цей спосіб має багато переваг, але в першу чергу позбавляє спеціальних умов для розсади, пошук та купівлю додаткових ємностей та підживлень, а також витрат на освітлення.
Усі переваги безрозсадного методу вирощування
- Значна економія часу та коштів.
- Висока життєстійкість рослин. Усі культури, вирощені у відкритому ґрунті, завжди формують потужнішу кореневу систему і значно краще протистоять несприятливим умовам.
- У відкритому ґрунті рослини раніше вступають у фазу цвітіння та плодоношення.
- Прямий посів на грядках сприяє розвитку стійкості рослин до хвороб, а також значно знижує ризик зараження найпоширенішими захворюваннями.
- Також цей метод сприятливо впливає на покращення якості ґрунту, тим самим підвищуючи його здатність до родючості.
Однак, незважаючи на безліч переваг, безрозсадний метод має свої обмеження. Наприклад, урахування кліматичних особливостей регіону, що безпосередньо впливає на строки посадки та збирання врожаю. У деяких випадках посіви доведеться накривати спанбондом.