U-News » Софт » Повідомлення переходять в еру WhatsApp
Всі новини

Повідомлення переходять в еру WhatsApp

Повідомлення переходять в еру WhatsApp
Ще недавно текстові повідомлення користувалися величезною популярністю і приносили мільярдний прибуток операторам стільникового зв'язку. Але зі зростанням популярності месенджерів, особливо WhatsApp, відправлення SMS стає історією.


Навіщо потрібен WhatsApp, якщо є SMS

У 2009 році, коли створювався месенджер для смартфонів, короткі повідомлення не мали альтернатив. Сьогодні ж дедалі частіше постає запитання: хто все ще розсилає «есемески» при наявності WhatsApp?

Спочатку все було дуже добре. Технологія, що дозволяє здійснювати приймання й пересилання коротких текстових повідомлень за допомогою стільникового телефона, стала доступна в середині 90-х. У 2012 році вона досягла піка своєї популярності – 59 мільярдів повідомлень відправили тільки в Німеччині. Відтоді тенденція пішла на спад: менше 38 млрд повідомлень у 2013 році, у 2014-му – лише 22,5 млрд. Згідно з дослідженням, проведеним консалтинговою фірмою Dialog Consult, у 2015-му кількість відправлених SMS склала лише чверть від обсягів 2012 року .

Конкуренти SMS

Зате тепер щодня одні лише німці відправляють майже 700 мільйонів повідомлень через WhatsApp. І це не єдиний конкурент сервісу коротких повідомлень. Найбільша у світі соціальна мережа Facebook, якій з 2014 року належить і WhatsApp, як ще одну альтернативу пропонує Facebook Messenger. Уже зараз цей додаток здатний виконувати найрізноманітніші функції – від оплати замовлень до виклику таксі. На початку 2016 року Facebook Messenger користувалися 800 мільйонів осіб у всьому світу.

Участь у цій гонці бере й Apple. Її альтернатива текстовим повідомленням через телефонний зв'язок – iMessage – запрацювала у 2011 році на iPhone, iPad і комп'ютерах Mac.

У 2012 році в Швейцарії на світ з'явилася Threema. Ця служба робить ставку на конфіденційність, запевняючи, що її спосіб шифрування повідомлень надійно захищає комунікацію від сторонніх. Після викриттів Едвардом Сноуденом діяльності спецслужб в інтернеті у Threema й інших подібних месенджерів зросла кількість шанувальників.

У Китаї, де західні служби обміну миттєвими повідомленнями часто заблоковані, набули поширення місцеві альтернативи SMS. Кількість користувачів сервісу WeChat, який створив концерн Tencent, нещодавно досягла 650 мільйонів – приріст на 39% протягом тільки одного року.

Хто відправляє SMS сьогодні

«Хто сьогодні відправляє зі свого мобільного телефона повідомлення або фотографію, використовує, як правило, інтернет», – каже Бернгард Роледер, генеральний директор Федерального об'єднання інформаційних, телекомунікаційних та комп'ютерних технологій BITKOM. Але повністю SMS месенджери навіть у середньостроковій перспективі, за його словами, все-таки не витіснять.

Текстові повідомлення відправляють зі своїх стільникових телефонів насамперед літні люди, а також ті, хто просто звик їх писати, пояснює редактор комп'ютерного журналу c't Даніель Бергер. Крім того, SMS використовують багато фірм: з їхньою допомогою авіалінії і банки відправляють пасажирам посадочні талони й одноразові паролі, залізничні компанії інформують про затримки поїздів, а служби розсилок – про терміни доставки посилок.

Проте заробити на SMS, як раніше, оператори стільникового зв'язку більше не можуть. За даними Dialog Consult, якщо у 2009 році дохід від текстових повідомлень становив 11% обороту мобільних операторів, то в 2014-му – усього близько п'яти.

WhatsApp для бізнесу

Безплатний сервіс WhatsApp, між тим, планують впровадити й у сфері бізнесу, де досі перевагу поки що віддають SMS. «Якщо згадати, як це було із SMS, то метою було налагодити два канали комунікації – між людьми, а також між компаніями і людьми, – каже співзасновник WhatsApp Ян Кум. – Перше завдання ми виконали, але вважаємо, що і з другим теж можемо досягти успіху».

Даніель Бергер теж бачить потенціал для зростання: «Я вважаю, що WhatsApp і Facebook Messenger будуть перетворюватися на платформи, що пропонують найрізноманітніші послуги, наприклад, замовлення столика в ресторані». Крім того, WhatsApp буде надійніше шифрувати комунікацію по своїм каналах, збільшуючи свої шанси стати посередником у спілкуванні між компаніями та їхніми клієнтами.

В Індії, повідомив Ян Кум у січні на конференції в Мюнхені, уже є фірма, яка приймає замовлення на сендвічі через WhatsApp. Інший малий бізнес продає шоколад через його платформу. Месенджер активно розвиває інструменти та пропозиції, які допоможуть компаніям різного роду ефективно спілкуватися з клієнтами.

Поки ж перевага SMS в тому, що вони працюють на будь-якому телефоні і без доступу до Мережі. Але рано чи пізно до мобільного інтернету підключиться весь світ. Тоді й ця перевага зникне.

Читають Коментують
Стало відомо, які продукти різко підвищують рівень цукру в крові
43 326
Проти тромбів і для серця: названий простий, але корисний квітковий чай
36 178
«Багаті старими не бувають»: у мережі завірусилося відео, як дідусь на Porsche «підчепив» молодицю
25 375
Новий скандал на публіці: Макрони раптово осоромилися перед камерами
22 247
"Пора додому": двійник Зеленського в Італії не зміг втекти від українки
21 870
В Україні можуть змінити пенсійний вік: що відомо про чергові плани народних депутатів
19 517
Як швидко знизити холестерин: 5 простих порад від кардіолога
18 993
Три можливих причини інсульту, про які багато людей не здогадуються
13 332
Уряд готує масштабну реформу пенсійної системи: ключові зміни
12 311
"Мауглі", який жив з дикими тваринами, наразі не впізнати: фото до і після
10 750
Пацієнти з жировою хворобою печінки часто повідомляють про один і той самий симптом
9 880
Щоденна помилка у вживанні кави може підвищити цукор в крові
9 849
Чоловік на прикладі газону показав, наскільки йому не пощастило з сусідом
9 636
Названо продукти, котрі підвищують імунітет, про які зазвичай забувають
0
Підживлення для огірків в липні, яке врятує навіть слабкий врожай
0
Як зберігати кавун, щоб він залишався свіжим, соковитим і смачним якомога довше
0
Як не "підчепити" грибок і чому його не можна ігнорувати: рекомендації медиків
0
Доля змінить життя цих 4 знаків Зодіаку: здійсниться те, про що вони навіть не мріяли
0
Кардіолог розповів, що змінив у своєму житті для підтримки здоров’я серця
0
Цей гарячий напій значно зменшує жир на животі за кілька тижнів
0
Навіщо закопувати в землю фольгу: збільшить урожай картоплі
0
Де зараз зірка серіалу "Школа" Ліза Василенко, яка мовчить про війну в Україні
0
Ці шоколадні сирки не можна купувати в магазині: дієтолог назвала три види, які шкодять здоров’ю
0
Чому досвідчені городники не поспішають розлучатися з томатним бадиллям
0
Як знайти грошовий кут у домі та правильно його облаштувати для залучення достатку
0
США змінюють стратегію щодо війни РФ проти України: подробиці
0
Лікарі застерігають: на тілі є точки, яких краще не торкатися

Погодьтеся, є щось майже медитативне у спробі «навести лад» ...

Накликаєте бідність і самотність: 5 причин не підстригати собі волосся власноруч

Не так багато дівчат наважаться самостійно підстригати собі ...

Ці 6 фраз, почуті від чоловіка, мають насторожити будь-яку жінку

На думку психологів, представники сильної половини людства ...