Гречка – популярний низькокалорійний продукт, що входить до складу практично всіх оздоровчих дієт. Однак лікар Олексій Ковальков не рекомендує вживати її занадто часто, тому що вона має шкідливу властивість.
Відомо, що у складі гречки є багато вітамінів та цінних речовин, зокрема кальцій, калій, магній, фосфор, а також різні амінокислоти. Але у звареному вигляді вона може спровокувати коливання рівня цукру в крові та появу відчуття сильного голоду. Дієтолог пояснив, що серцевина гречаного ядра містить вуглеводи, які після варіння вивільняються назовні.
Тому, потрапляючи до шлунка, розварена гречана каша стає джерелом вуглеводів, які швидко надходять у кров і підвищують рівень глюкози в організмі. За словами експерта, цей процес дуже негативно впливає на організм, тому що вуглеводи за 20 хвилин засвояться, цукор у крові знову впаде, а бажання поїсти посилиться. Він вважає, що гречку найкраще запарювати водою чи кефіром на ніч. За допомогою такого методу приготування її ядра залишаться твердими та продовжать процес травлення їжі.
В результаті вуглеводи надходитимуть у кров повільно, а показники цукру не коливатимуться. Нагадаємо, що ті, хто звик їсти гречку щодня , можуть мати проблеми із зубами, волоссям, нігтями та кістками. Особливо важливо пам'ятати про це жінкам віком 45-50. Каша перешкоджає засвоєнню кальцію, а це може надалі спровокувати остеопороз.