Команда вчених із Каліфорнійського університету виявила механізм, який пояснює, як мозкові хвилі під час глибокого сну вночі здатні регулювати рівень цукру в крові наступного дня. Результати дослідження були опубліковані у журналі Cell Reports Medicine.
У роботі взяли участь 600 осіб – під час сну вчені зібрали дані про активність мозкових хвиль у різні періоди сну, наступного дня автори взяли аналіз крові для визначення рівня цукру.
Як виявилося, сильні мозкові хвилі, що виникають під час глибокого сну, призводять до активізації парасимпатичної нервової системи, що зменшує рівень стресу. Це впливає на чутливість організму до інсуліну, який допомагає поглинати глюкозу з крові, запобігаючи стрибку цукру.
На думку вчених, це важливе відкриття: сон – змінний фактор, який можна використовувати як додаткове лікування для людей з високим рівнем цукру в крові або діабетом II типу.
Глибокий сон або повільний сон - третя та четверта стадії сну. У цей період пульс і дихання знаходяться на найнижчому рівні, мозкові хвилі сповільнюються, а м'язи та очі розслаблюються. Це також відоме як «відновна» фаза сну: тканини оновлюються, а імунітет зміцнюється.