Таніни, які містяться в чаї – дубильні речовини, які надають напою характерний терпкий смак, – заважають засвоєнню корисних елементів з їжі. Вони здатні зв’язуватися з білками і впливати на всмоктування вітамінів D і В1.
З цієї причини дієтологи рекомендують вживати чай за півгодини до або або через 30 хвилин після прийому їжі.
Кофеїн, що міститься в напої, також може стати протипоказанням для вживання чаю людьми, які страждають від проблем з серцево-судинною системою. “Він надає тонізуючий ефект, і його краще не вживати перед сном, особливо особам з безсонням”, – зазначає кандидат медичних наук, лікар – гастроентеролог-гепатолог.
Також фарбувальні речовини, котрі містяться в чаї можуть негативно позначитися на кольорі зубної емалі, а вживання занадто гарячого, обпалюючого напою – стати одним з факторів ризику розвитку раку стравоходу.
Вживання чаю у великих кількостях маленькими дітьми часто призводить до запорів через специфічну дію танінів. Також дубильні речовини з напою пригнічують відчуття голоду, “що дуже погано для маленьких дітей, у яких норми з’їденої їжі відіграють велику роль в зростанні і розвитку”, – пояснює кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Ольга Вишнякова.