Багато батьків вступають у підлітковий період своїх дітей без будь-яких підказок про те, як орієнтуватися у цьому віці. Це нормально, адже батьки теж навчаються бути батьками і їм потрібні підказки.
Мама двох дітей, авторка і публіцистка Ліза Роуелл пише, що бути мамою дуже складно і часто потрібні інші мами, які скажуть, що все буде добре, або підкажуть, коли це не так. Вона дала батькам кілька порад, щоб полегшити підлітковий вік і зробити цей час найкращим періодом батьківства, інформує Обоз.юа.
1. Довіряйте цінностям, що прищепили підлітку
Ви витратили роки, щоб виховати у дитини основні риси характеру, навчити, як бути добрим другом, як вибирати друзів та іншим важливим цінностям. Це було своєрідне стажування до підліткового віку дитини. Довіртеся міцному фундаменту, який ви йому вже дали. Не забувайте, що між вами все ще є міцний зв'язок.
2. Ви – джерело непохитної любові та підтримки для підлітка
Коли ваша дитина була зовсім маленькою, вона зберігала для вас найбільші істерики. Тому що почувала себе в безпеці поряд з вами. Підліткові роки також можуть принести багато зривів. Важливо утримувати шторм якорем своєї любові. Продовжуйте говорити дитині, що любите її словами, діями та часом. Ви і ваш дім – її м'яке місце для приземлення.
3. Будьте стійкими перед лицем підліткового бунту
Підліток може спробувати відштовхнути вас, і в цьому віці нормально виявляти деяку бунтарську поведінку. Це важлива частина розвитку – він досліджує свою особистість, утверджує незалежність та перевіряє цінності. Хоча це може бути складним та емоційно болючим, пам'ятайте, що це природний процес. Не згортайте зі шляху.
4. Ви ідеальна мама для своєї дитини, але це не означає, що від вас чекають ідеальності
Усі мами роблять помилки у вихованні підлітків, і це нормально. Також нормально хотіти бути ідеальною мамою та прагнути цього. Коли ви припускаєтеся помилки, скажіть собі, що помилки роблять усі й вони призводять до зростання, розвитку та досконалості.
5. Ви робите все, що можете
Дайте собі зрозуміти, що ви робите все, що можете навіть у ті дні, коли не хочеться. Навіть у ті моменти, коли ви кричите у відповідь замість того, щоб зберігати спокій. Навіть коли робите щось або пропускаєте червоний прапорець у вихованні підлітка, який здається таким очевидним. Ви все ще вчитеся бути мамою.
6. Зберігайте спокій навіть, коли підліток втрачає самовладання
Можна вийти в іншу кімнату, щоб заспокоїтись, або порахувати до ста, коли підліток поводиться так, ніби ви зруйнували його життя, попросивши винести сміття. Захищайте своє серце від всіх неповажних слів, які вам кидають. Суть у тому, що ви можете виробити звичку не піддаватися впливу бурхливого потоку емоцій підлітка, в якому ви обидва потонете.
7. Ви не єдина, хто бореться (і ваша дитина теж)
Познайомтеся з іншими мамами підлітків, і ви зрозумієте, що вони так само, як і ви, щодня намагаються розібратися у всьому, що стосується перехідного віку.
У перші роки материнства батьки схильні ділитися один з одним історіями про виховання дітей, але потім настає підлітковий вік і натовп розходиться, а розмови затихають. Батьки обмежують історії про виховання дітей картинками у соціальних мережах чи шепотом, у якому опускають деталі, щоб захистити підлітків або приховати розчарування, почуття неповноцінності чи необґрунтований сором. Тут важливо пам'ятати, що всі мами стикаються із цим періодом дорослішання дітей.