U-News » Політика » Тривала вдвічі довше, ніж планувалося: цікаві деталі зустрічі Трампа і Зеленського
Всі новини

Тривала вдвічі довше, ніж планувалося: цікаві деталі зустрічі Трампа і Зеленського

Зустріч Володимира Зеленського і Дональда Трампа тривала 50 хвилин – фактично вдвічі довше, ніж планувалося спочатку, з огляду на щільний графік обох президентів. Вона розпочалася із запізненням, що також пов'язано з напруженим розкладом, перенесенням дедлайнів на полях саміту НАТО.

Попри все, зустріч відбулася – і, схоже, була справді продуктивною. За підсумками перемовин Трамп уже встиг поділитися враженнями, зокрема – висловив свою думку про Зеленського. Ведуча 24 Каналу Андріана Кучер розповіла, що частково він також окреслив ключові теми, які були на порядку денному.

Що Трамп сказав про Путіна і Зеленського

Дональд Трамп зазначив, що хотів дізнатися, як справи у Володимира Зеленського, і наголосив на привітності українського президента. Попри те, що в минулому між ними траплялися складні моменти, цього разу розмова була надзвичайно доброзичливою.

"Мені здається, він хоче, щоб усе це нарешті закінчилося. Так, я справді так думаю", – сказав Трамп.

За його словами, зустріч із Зеленським справила враження. Також Трамп згадав про великі втрати на фронті. Він сказав, що минулого тижня загинуло близько 7 тисяч солдатів – російських та українських. Він сказав, що це "справжнє божевілля".

"Я вважаю, що зараз – слушний момент для завершення війни. Я поговорю з Путіним, подивимося, чи зможемо ми це зупинити", – додав він.

Оцінюючи зустріч із Зеленським, він назвав її "хорошою", відзначивши також інші конструктивні переговори з низкою світових лідерів. Водночас Трамп відзначив, що Зеленський веде "мужню й дуже складну боротьбу".

Американський політик, висловлюючи певне співчуття до Путіна, припустив, що російського диктатора могли ввести в оману, що він нібито "заплутався". Ця теза викликала обурення, адже повномасштабна війна Росії проти України триває вже четвертий рік, і виправдовувати агресора в такому контексті виглядає щонайменше цинічно.

Яку зброю від США може отримати Україна

Одна з ключових тем зустрічі – питання постачання озброєння Україні. Напередодні Володимир Зеленський повідомляв, що саме з таким запитом звертатиметься до Трампа. За словами американського лідера, українська сторона просила надати додаткові системи протиповітряної оборони Patriot та ракети-перехоплювачі до них.

"Утім, Трамп висловився обережно: заявив, що "подивиться", і поки не впевнений, чи зможе ухвалити позитивне рішення", – зазначила Андріана Кучер.

Він аргументував це тим, що такі системи критично необхідні також і Сполученим Штатам. Водночас Трамп наголосив, що з повагою ставиться до прагнення України зміцнити свій захист, і хотів би, щоб США мали змогу поділитися цією зброєю.

За наявною кулуарною інформацією, під час переговорів Зеленський порушив питання про купівлю 2 систем Patriot у США. Передбачається, що їхню оплату можуть взяти на себе німецькі партнери України.

Крім того, окремо обговорювалося постачання ракет-перехоплювачів, що є наразі одним із найнагальніших питань – з огляду на дедалі жорсткіші, цинічніші та інтенсивніші ракетні атаки з боку Росії.

Чи будуть США вводити потужні санкції проти Росії

Дональд Трамп визнав, що війна в Україні є найскладнішою з усіх, з якими йому доводилося мати справу. Зокрема, він прокоментував своє гучне твердження про те, що нібито здатен завершити війну за 24 години. За його словами, це було радше саркастичне висловлювання.

"З Путіним справи йдуть складно, з Україною – теж. Тому ця війна є справді найважчою", – поділився Трамп.

За словами ведучої 24 Каналу, у цьому сенсі важко не погодитися з його оцінкою, адже Росія залишається агресором, який не демонструє жодної готовності до компромісів і продовжує вести війну на виснаження. Будь-які реалістичні перспективи мирного врегулювання наразі відсутні. Саме тому важливу роль у зміні позиції Кремля могли б відіграти жорсткі санкції з боку США.

Це питання також стало одним із ключових на саміті в Гаазі. Проте Дональд Трамп, особисто не коментуючи його, передав позицію своєї адміністрації устами державного секретаря Марко Рубіо. Той заявив, що наразі США не розглядають запровадження нових жорстких санкцій проти Росії. Аргументом стало прагнення зберегти "простір для дипломатії".

"Якщо зараз ввести нищівні санкції, це зруйнує весь переговорний процес. А хто тоді буде говорити з Росією?" – зауважив Марко Рубіо.

Поки що відповідні законопроєкти про додаткові санкції залишаються на розгляді в Конгресі США. Водночас європейські партнери України вже найближчим часом – зокрема, завтра, 26 червня, в Брюсселі – розглядатимуть запровадження 18-го пакета санкцій проти Росії. Проте без активної участі Сполучених Штатів ефективність цих обмежень буде обмеженою.

Марко Рубіо водночас заявив, що саме Дональд Трамп найкраще знає, коли настане найбільш сприятливий момент для запровадження санкцій. Залишається сподіватися, що цей момент таки настане – і якнайшвидше.

Як Зеленський прокоментував зустріч із Трампом

Президент Володимир Зеленський також схарактеризував свою зустріч із Дональдом Трампом. Відразу після її завершення він опублікував допис у своїх соціальних мережах, де коротко підсумував основні моменти перемовин.

"Тривала та змістовна зустріч із президентом Трампом. Охопили всі справді важливі питання. Я вдячний пану президенту й Сполученим Штатам. Ми говорили про те, як досягти припинення вогню та справжнього миру, як захистити наших людей. Цінуємо увагу й готовність допомагати у наближенні миру. Деталі – згодом", – написав Зеленський.

Чому зустріч Трампа і Зеленського була закритою

Ведуча 24 Каналу Андріана Кучер повідомила, що зустріч відбулася у повністю закритому форматі, хоча спочатку передбачалося, що до початку переговорів буде допущено представників ЗМІ. За досвідом попередніх самітів НАТО, зазвичай журналістам дозволяють протягом кількох хвилин спостерігати за початком двосторонньої зустрічі – коли делегації займають свої місця, а лідери роблять короткі вступні заяви.

"Це дає змогу зрозуміти загальний настрій переговорів та їхній тон", – наголосила вона.

Саме тому скасування цього протокольного моменту перед зустріччю Трампа й Зеленського викликало здивування у багатьох журналістів. Жодного доступу до української та американської делегацій цього разу не було. Можливо, це зробили як запобіжний крок, зважаючи на те, що публічне спілкування між двома лідерами не раз супроводжувалося непередбачуваними моментами. Але офіційного пояснення немає, тож залишається лише припускати, чому зустріч пройшла в такій атмосфері закритості.

Судячи з публічних заяв після зустрічі, вона пройшла у загалом позитивному ключі для України. З іншого боку, варто згадати, що Дональд Трамп і раніше робив багатообіцяльні заяви, які згодом не мали продовження. Так, після попередньої зустрічі із Зеленським у Римі Трамп висловлював готовність розглянути пропозиції щодо економічного тиску на Росію, зокрема – запровадження нових санкцій.

Однак із того часу минуло майже два місяці, а Сполучені Штати, як і раніше, не виявляють наміру вводити додаткові санкції проти Росії. Це підтвердилося й на цьогорічному саміті в Гаазі, де стало очевидно: жорсткі обмеження проти агресора поки не є частиною стратегії Вашингтона.


Читають Коментують
Облисіла Собчак заявила, що на головному форумі Путіна немає повій: їй продемонстрували головну з них
36 617
Названі найгірші чоловіки за знаком зодіаку: життя з ними буде складним
29 282
Видно навіть із космосу. Українці в Києві передали "особливе" вітання Путіну
23 289
"Він не здається...": Гордон став мемом через свої гучні заяви про Путіна
20 588
Що відбувається з організмом при вживанні часнику, розповіли медики
20 562
Маленький хлопчик прославився завдяки кумедній промові на весіллі мами
20 074
“Шкідливий” продукт назвали простим засобом для довголіття
15 700
Національний гімн Росії виявився краденим: чий він насправді
15 519
Названо 3 продукти, які прискорено позбавляють від жиру на животі
13 314
"Треба повний курс". Тарас Тополя оголосив збір на психіатра для Безуглої: нардепка відповіла
12 696
Водія попередили за добу: стало відомо нові подробиці загибелі зірки "Дизель Студіо" Марини Поплавської в ДТП
12 313
Популярний напій на сніданок виявився здатний поліпшити пам’ять на 70%
12 235
Кардіологи перерахували сигнали, які вказують на інфаркт та інсульт
12 026
Це просто диво: 46-річна українська телеведуча Інна Шевченко вперше стане мамою
0
Мішки під очима й зморшки: як виглядає молодша сестра Ніколь Кідман
0
Тривала вдвічі довше, ніж планувалося: цікаві деталі зустрічі Трампа і Зеленського
0
Що потрібно петрушці: секрети вирощування соковитої, ароматної та насиченої зелені
0
Причепурився й затьмарив усіх: новий образ Зеленського в Гаазі підірвав світові ЗМІ
0
Пропагандист Рогозін образився на жарт російських гумористів й відправив їх на війну
0
У Британії від раку померла 23-річна дівчина: брати звинувачують у цьому матір, яка просуває конспірологію
0
Квіткова у ягідному бікіні позасмагала на брилах біля водойми
0
Лілія Ребрик похизувалася своїм врожаєм, який збирала з однорічною донькою
0
Заріцька з’явилася без каблучки й зізналась усім, чому скасувала весілля
0
Україномовний курйоз трапився з британкою в Києві: це запам'ятає не лише вона
0
Всього один пучок: садівники назвали траву, яка відлякує мишей та інших гризунів
0
Чотири знаки Зодіаку отримають потужний поштовх уперед уже скоро: кому очікувати
0
8 речей, яких навчають японських дітей у дитинстві: вони ростуть дисципліновані і вміють себе контролювати

Японією захоплюються за її спокійну дисципліну, гарне ...

Знайомства: інтуїція, випадковість чи стратегія?

Світ змінюється, але потреба у близькому контакті між ...

Навіщо мазати ноги бальзамом для губ: корисний лайфхак

Коли мова заходить про красу та догляд за собою, ми ...