Нейробіолог із Кембридзького університету (США), професор Барбара Саакян дослідила вплив кави на мозок. І дійшла висновку, що кофеїн звужує кровоносні судини мозку.
Пропуск звичної ранкової кави призводить до того, що кровоносні судини розслаблюються, що збільшує приплив крові до мозку. Це може викликати головний біль.
— Зазвичай симптоми починаються через 12–24 години після припинення споживання кофеїну. І досягають піка протягом одного-двох днів, але можуть тривати й набагато довше, — каже професор Барбара Саакян, цитує Mail Online.
Крім цього, можуть виникнути й інші побічні ефекти.
Сонливість
Кофеїн структурно нагадує хімічну речовину, яка природно присутня в нашому мозку і відповідає за сонливість, аденозин. Кофеїн, впливаючи на аденозинові рецептори, змушує почуватися бадьорим. Якщо організм його не отримує, то з'являється втома.
Депресію
Кава є своєрідним стимулятором, який підвищує рівень у крові так званих гормонів щастя, дофаміну і норадреналіну. Дофамін впливає на настрій та почуття, а норадреналін збільшує частоту серцевих скорочень, частоту дихання та рівень глюкози у крові.
У разі відмови від кави ці хімічні сигнали надсилатимуться повільніше, що призведе до зниження рівня енергії та погіршення настрою.
Мозковий туман
Американське дослідження, опубліковане в журналі Consciousness and Cognition («Свідомість та пізнання»), показало, що кофеїн допомагає сконцентруватися на розв'язанні проблем.
Це пов'язано з тим, що кофеїн впливає на хімічні речовини у мозку, включаючи глутамат, який життєво важливий для навчання і пам'яті. Якщо кофеїн перестане надходити, гормони почнуть перебудовуватися, а хімічні речовини, які допомагають зосередитись, почнуть вироблятися повільніше. Це й викличе мозковий туман.