Сардини вже давно стали одним з основних видів консервованих морепродуктів.
Ці маленькі рибки є чудовим джерелом білка й омега-3, а також багаті на вітамін D і мінерали, як-от залізо і кальцій.
Видання Single care пише, що сардини – це тваринний білок, що містить усі необхідні організму амінокислоти. Вони також є хорошим джерелом корисних для серця омега-3 жирних кислот і низки вітамінів та мінералів.
Регулює рівень холестерину
Омега-3, що містяться в риб’ячому жирі, знижують рівень тригліцеридів у крові та потенційно підвищують рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) – “хорошого” холестерину.
Профілактика серцево-судинних захворювань
Американська асоціація серця рекомендує їсти рибу двічі на тиждень. Це пов’язано з тим, що омега-3, які містяться в морепродуктах, включно із сардинами, є корисними для серця жирами.
Підтримують здоров’я мозку
Жирні кислоти, що містяться в сардинах, можна вважати “їжею для мозку”. Деякі дослідження показують, що люди, які споживають більше омега-3, можуть мати нижчий ризик розвитку недоумства або хвороби Альцгеймера.
Сардини також багаті на білок. За даними Гарвардського університету охорони здоров’я, споживання білка може знизити ймовірність розвитку когнітивних порушень на пізніх етапах життя.
Покращують здоров’я шкіри
Сардини можуть допомогти підтягнути шкіру, щоб звести до мінімуму ознаки старіння і прибрати почервоніння, викликані запальними захворюваннями шкіри, такими як акне.
Регулюють роботу кишечника
Сардини корисні для кишківника, вважає Інна Меламед, доктор фармацевтичних наук, лікар функціональної медицини. Ця ароматна риба сповнена поживних речовин, зокрема протизапальних омега-3, але в короткостроковій перспективі вживання в їжу більшої кількості сардин також може підтримати роботу травної системи.
Контроль ваги
Крім того, що сардини прискорюють метаболізм, вони містять білок, що втамовує голод. Вживання продуктів, які допомагають почуватися ситим довше, що допоможе уникнути непотрібних перекусів, а споживання меншої кількості калорій – чудовий крок до здорового зниження ваги. Дослідження на тваринах показали, що сардинова олія провокує втрату ваги.
Стабілізують рівень цукру в крові
За словами доктора Меламеда, сардини містять жир і білок – два макроелементи, які можуть допомогти в боротьбі з нестабільністю рівня цукру в крові.
Низьковуглеводні дієти часто рекомендують людям із високим рівнем цукру в крові або переддіабетом. Хороша новина полягає в тому, що сардини містять нуль вуглеводів, тому вони є чудовим варіантом для тих, хто сподівається краще контролювати рівень цукру в крові та запобігти виникненню діабету 2 типу.
Сприяють здоров’ю кісток
Відомо, що кальцій допомагає підтримувати міцні та здорові кістки. Кальцій, що міститься в одній банці сардин, становить понад 25 % від рекомендованої добової норми кальцію для більшості дорослих.
Боротьба з тривогою і депресією
Правильне харчування – чудова стратегія для поліпшення не тільки фізичного, а й психічного здоров’я. Дослідження показують, що регулярне споживання жирних кислот, що містяться в сардинах, може допомогти захистити мозок, пригнічуючи запалення.
Рибні консерви – один із найзручніших і найекономічніших способів отримати щоденну норму білка.
Що міститься в банці сардин (75 грам):
- 156 калорій;
- 18,4 грама білка;
- 8,6 грама жиру;
- 286 міліграмів кальцію;
- 2,2 міліграма заліза;
- 29,2 міліграма магнію;
- 368 міліграмів фосфору;
- 298 міліграмів калію;
- 230 міліграмів натрію.
Сардини не кращі за лосося чи тунця – це просто інший вид риби. Усі рибні консерви містять білок і безліч вітамінів та мінералів. Порівняно з лососем, сардини багатші на кальцій, але містять менше омега-3 жирів.
Ризики, пов’язані з вживанням сардин
Потенційні ризики вживання сардин:
- Вплив токсичних металів.
- Накопичення сечової кислоти.
- Високий вміст натрію.
Які сардини найкорисніші:
- не містять бісфенол;
- сардини в олії або власному соку.