Дослідження показали, що голодні люди більш імпульсивні, нетерплячі та схильні до поблажливого вибору їжі, ніж ситі.
Однак деякі дослідження демонструють такі результати, а інші не показують впливу голоду на вибір споживачів. Поточне перехресне дослідження намагалося усунути ці невідповідності шляхом вивчення того, чи зв’язок між голодом і схильністю людей робити поблажливий (а не доброчесний) вибір їжі пом’якшується їхньою турботою про здорове харчування. Висновки виявили слабкий, але значний зв’язок між рівнем голоду, який учасники оцінили суб'єктивно, та імовірністю приготувати поблажливу, а не корисну їжу (наприклад, віддати перевагу шоколадному торту замість фруктового салату).
Важливо, що цей ефект був зменшений завдяки недотриманню здорового харчування, так що зв’язок між почуттям голоду та ймовірністю вибору поблажливих варіантів їжі виявлявся лише серед учасників, які мали нижчі, але не вищі бали щодо здорового харчування. Вчені також відтворили ці результати під час перевірки надійності, яка зосереджувалася на тому, наскільки учасники обирали здоровий спосіб життя (наприклад, регулярні фізичні вправи), з подібним пом’якшувальним впливом цього фактора, передає НВ.
Разом ці висновки проливають світло на важливість розгляду певних граничних умов для встановлення зв’язку між голодом і харчовим вибором споживачів, таким чином додаючи нюансів до зростаючої кількості літератури, пов’язаної з голодом. Результати підкреслюють важливість забезпечення наявності більш здорових варіантів перекусів у середовищах, де можна споживати їжу та напої, особливо в той час, коли споживачі, як правило, голодні, для сприяння більш здоровим харчовим звичкам.