У всіх скандинавських країнах люди вірять в ефективність “свіжого повітря” для міцного сну. Тому часто можна побачити ряди візочків, повних сплячих немовлят, припаркованих біля данських кафе. І тому шведські батьки рекомендують виносити маленьких дітей на балкон спати взимку.
Водночас, пише Inc.com, ідея “холодного сну” має наукове підтвердження.
Тепле, затишне ліжко може асоціюватися у вас із засинанням, але дослідження показують, що температура нашого тіла природним чином знижується, коли ми готуємося до сну.
Дослідження показують, що зниження температури в спальні допомагає людям міцніше заснути, підштовхуючи організм до того, щоб трохи охолодитися перед сном. Температура в кімнаті від 15,5 до 20 градусів є ідеальною для максимальної кількості сну. Що вище піднімається термометр, то гірше люди сплять.
Звичайно, якщо зараз літо або ви живете на півдні, вам, можливо, доведеться ввімкнути кондиціонер, щоб опустити температуру в спальні до 20 градусів. Але особистий досвід людей і безліч досліджень свідчать про те, що це може бути вартим того. Охолодження спальні звучить дивно, але всі ознаки вказують на те, що цей скандинавський спосіб сну дійсно працює.