Онлайн-карти повітряних тривог. Безперервні та переривчасті сирени
Війна дисциплінує населення, привчає його до уважності. Всі слухають сирени, завантажують мобільні застосунки й дивляться на карту тривог. Неуважність та пофігізм в цьому питанні можуть коштувати дуже дорого. Завдяки майстерності розробників, українці мають досконалі карти тривог, які працюють в режимі реального часу й допомагають вчасно побачити небезпеку.
Для чого потрібні карти повітряних тривог?
Онлайн-карти тривог розробили для візуалізації небезпеки з повітря. З їх допомогою стало можливим швидко інформувати населення. Найвідоміший проєкт – «еМапа» від киянина Вадима Клименка. Ця карта знаходиться на відкритому міжнародному сервісі OpenStreetMap.
Працює карта досить просто. Її завантажують на смартфон або відкривають в браузері ноутбука, а потім відстежують зміну кольорів регіонів. Якщо області нічого не загрожує, вона має зелений колір. При оголошенні тривоги колір змінюється на помаранчевий. Якщо натиснути на будь-яку точку «еМапи», то можна побачити, коли був відбій останньої тривоги. Карта оновлюється кожні 15 секунд.
Ще одну онлайн-карту шукайте на сайті war.ukrzen.in.ua. На цьому ресурсі зони, де ввімкнули повітряну тривогу, позначають червоним кольором. Безпечні регіони мають бежеве забарвлення. Також ця карта за допомогою коричневої заливки показує місця артобстрілів. Якщо клацнути мишкою на область, то справа з'являється колонка з історією повітряних тривог. Зліва на карті показують відлік – який це день війни. Оновлення даних відбувається через кожні 18 секунд.
Які сирени звучать під час повітряної тривоги
Крім візуальної інформації, населення при небезпеці отримує звукові сигнали. Це можуть бути сирени або церковні дзвони. Використовують сирени двох типів:
- переривчаста коротка означає «Увага всім!». Такі сигнали тривають до 7 секунд. Після коротких сирен потрібно вмикати телевізори, приймачі або інтернет-джерела, щоб дізнатися, що робити далі;
- безперервна сирена довга, вона означає повітряну тривогу. Триває до 1 хвилини, такі сирени повторюються три рази. Коли вмикаються безперервні сирени повітряної тривоги, всім потрібно йти в укриття.
Крім сирен, про удари з повітря повідомляють мобільні застосунки. Їх користувачам приходить на смартфон звукове сповіщення про повітряну тривогу. Гучність сповіщення можна виставити в налаштуваннях смартфона.