Масштабний бум дієт з нульовими жирами, який понад 10 років був популярним, на щастя, минув. Зараз усі провідні світові дієтологи виключили жири із чорного списку.
Більше того, дослідження показують, що вживання правильних жирів помітно знижує ризик серцево-судинних захворювань. Ми зібрали для вас 7 найкращих джерел жирів, які варто включити в раціон і не боятися нашкодити фігурі.
Червона риба
Можливо, ще в дитинстві мама та бабуся змушували вас їсти рибу зі словами, що це їжа для мозку. І вони мали рацію. Кислоти омега-3, якими багата червона риба, забезпечують роботу мозку, а за їх нестачі може спостерігатися зниження розумових функцій. Щоб заповнити запаси жирних кислот, вибирайте сьомгу та форель. Добре підійдуть і морепродукти, наприклад, устриці чи мідії.
Авокадо
Одна з головних переваг цього фрукта – противірусна дія. Мексиканські вчені довели, що масло авокадо знижує рівень тригліцеридів та LDL-холестеролу, який безпосередньо пов’язаний із ризиком захворювання судин. До того ж, високий вміст жирів в авокадо допомагає організму засвоїти вітаміни A, D, E і K, тому радимо завести корисну звичку і додавати авокадо в овочевий салат. Однак варто пам’ятати, що в одному такому фрукті близько 350 ккал – краще дотримуватися денної норми і не з’їдати більше половини плода одразу.
Оливки
Всім відомо, що оливкова олія є одним з найкорисніших, але і плоди оливи як такі заслуговують бути в списку найкорисніших жирних продуктів. Завдяки унікальним кислотам, вони захищають серцевий м’яз від ушкоджень. А також багаті на залізо і антиоксиданти, що зберігають клітини. Якщо ви не любите оливки в чистому вигляді, додайте цей продукт до салату або готуйте з оливковою олією.
Горіхи та насіння
Такий перекус зручно взяти із собою, він допоможе зберегти енергію протягом усього дня. А велика кількість жирних кислот і вітамін E робить горіхи і насіння одним з найкорисніших жирних продуктів. Британські дослідники дійшли висновку, що ті, хто регулярно вживають горіхи в їжу, мають на 50% менше шансів захворіти на діабет, більше того, знижується ризик інфарктів та інсультів. Радимо і вам включити горіхи, гарбузове насіння, кунжут у свій щоденний раціон. Але пам’ятайте, що сіль, цукор і карамелізація зводять користь цього продукту нанівець.
Темний шоколад
Всупереч поширеній думці шоколад може бути корисним для фігури. Недавні дослідження свідчать, що ті, хто балує себе гірким шоколадом, в середньому на 2—3 кілограми стрункіші за тих, хто зовсім не вживає в їжу цей продукт. І це не єдина його перевага. Два квадратики шоколаду на день захищають серце та зміцнюють стінки судин.