Варто знати, що не всіма добривами можна підживлювати ґрунт в момент висаджування розсади помідорів. Деякі з видів підживлення можуть негативно вплинути на культуру, вона хворітиме чи зовсім загине.
А деякі добрива краще вносити через деякий час після садіння розсади. Розповідаємо, посилаючись на ресурс «Ми-Україна», які добрива краще не додавати в лунки під час садіння помідорів, бо врожаю не буде.
Яке підживлення не можна вносити під час садіння помідорів, бо врожаю не буде
-
Деревний попіл. Багато господарів підживлюють грядки золою, адже вона містить калій, кальцій та фосфор. Ці мінерали вкрай корисні для росту й розвитку культур. Однак варто знати, що це лужне добриво, яке розкислює ґрунт. Якщо внести його в лунку під час садіння томатів, попіл пригнічуватиме розвиток розсади. Щоб це добриво було корисним, його треба вносити восени. Можна просто розсипати по грядці перед перекопуванням. Чи приготувати настій: на склянку попелу треба взяти відро води, все ретельно розмішати й настояти 4 дні. Цим добривом треба поливати рослини у період вегетації, тоді помідори добре ростимуть, а ґрунт майже не змінить своєї кислотності.
-
Свіжий гній. Органіка дуже корисна для всіх овочевих культур, однак свіжий гній не можна вносити в лунки під час садіння розсади помідорів. Гній почне пріти й може обпекти корені томатів, уповільнити їхній ріст і навіть спровокувати розвиток захворювань. Свіжий гній можна вносити восени, щоб він за зиму перепрів і віддав усі корисні речовини землі. А весною можна внести на грядки трохи компосту чи комплексні мінеральні добрива.
-
Азот. Так, азот вкрай необхідний для культур, так як сприяє нарощенню зеленої маси. Та якщо його додати в лунки, він може дати зворотний ефект — плоди формуватимуться повільніше, а їхній смак буде водянистим. Експерти рекомендують вносити азот через 2-3 тижні після висаджування розсади. Саме в цей період помідори вже приживуться й потребуватимуть посиленого підживлення.